Nieuws van de Dorpsvereniging VGW – september 2026.

Nieuws van de Vereniging “Gemeenschap Wolfaartsdijk”

 

Inmiddels is de zomervakantie voor de meesten van ons wel voorbij. Hopelijk hebben we er allemaal van genoten, al was het af en toe weleens erg warm.
Misschien heeft u helemaal niet van deze periode kunnen genieten door ziekte of andere zorgen, dan wensen we u/jullie sterkte toe.
Als bestuur van de dorpsvereniging zijn we ondanks alle warmte en vakantieperikelen toch regelmatig bezig geweest voor de belangen van onze dorpen:

Op dinsdag 11 augustus kwam wethouder Martin Wissekerke samen met een delegatie vanuit de gemeente Goes naar Herberg de Griffioen om kennis te maken.
Evert Kloet en Bram Schuit waren namens de dorpsvereniging aanwezig.
Martin Wissekerke is een van de nieuwe wethouders en namens het college contactpersoon voor de dorps- en wijkverenigingen. Naast Martin waren ook aanwezig Jan Moelker (dorpscontactpersoon Wolphaartsdijk) en Marijn Riemens (projectondersteuner en contactpersoon Dorpenplatform).                                                                                                                            Veel lopende zaken zijn met de vertegenwoordigers van de gemeente doorgesproken en later is een rondgang gemaakt door Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge, en het recreatiegebied waarbij de nadruk is gelegd op een groot aantal zaken die straks terug komen in de nieuwe Dorpsvisie, waaronder uiteraard woningbouw met daarbij de mogelijke locaties voor nieuwbouw, bedrijventerrein, upgraden van recreatie, bosje Oud-Sabbinge etc.
Het voornemen van de nieuwe wethouder is om op gezette tijden ook de voortgang van de verschillende projecten met ons door te nemen en te evalueren.

Op dinsdagavond 1 september was er in het stadskantoor in Goes een informatieavond voor nieuwe inwoners van de gemeente Goes. Hoewel het aantal nieuwe inwoners uit de dorpen Wolphaartsdijk en Oud-Sabbinge klein was, was het een geslaagde en gezellige avond.
Hierbij kregen we ook de gelegenheid om onze dorpen te promoten bij nieuwe bewoners. De infogids werd vaak meegenomen.
De avond laat opnieuw zien hoe belangrijk nieuwbouw in Wolphaartsdijk is.
De dorpsvereniging was deze avond ook vertegenwoordigd namens de ondernemersvereniging en de Protestantse Gemeente Wolphaartsdijk.
De beschikbare tijd werd goed benut om op een informele manier te spreken met het college van burgemeester en wethouders en met de aanwezige raadsleden.

Op woensdagavond 2 september was er weer een bestuursvergadering van onze dorpsvereniging, waarbij we ook hebben bijgepraat met de bestuursleden van de werkgroep verkeer en de ondernemersvereniging. Verder zijn vele lopende zaken besproken.

Op donderdag 8 oktober wordt er een bewonersavond georganiseerd door de ZVKK
(Zeeuwse Vereniging van Kleine Kernen).
De ZVKK zet zich in voor de leefbaarheid en toekomstkracht van dorpen en kleine kernen in Zeeland. Vanuit die rol vinden ze het belangrijk dat de stem van bewoners wordt meegenomen bij plannen die direct te maken hebben met hun dorpen en leefomgeving.
Daarom wordt deze bewonersbijeenkomst ook in Wolphaartsdijk georganiseerd.
Tijdens deze bijeenkomst gaan ze graag met bewoners in gesprek over de vraag hoe zij de toekomst van recreatie en toerisme rond het Veerse Meer zien.
Het Veerse Meer is een bijzondere plek om te wonen, te werken en te recreëren. Ze willen dat bewoners én bezoekers er ook in de toekomst van kunnen genieten. Daarbij vinden ze het belangrijk dat recreatie en toerisme niet alleen gebruikmaken van het gebied, maar ook iets toevoegen aan de dorpen, de natuur, het landschap en de lokale economie.
ZVKK hoort graag wat bewoners waarderen aan recreatie en toerisme, waar zij kansen of knelpunten zien en wat ervoor nodig is om recreatie en toerisme ook in de toekomst van meerwaarde te laten zijn voor Wolphaartsdijk, de natuur, het landschap en de lokale economie.
De inbreng van bewoners is daarbij belangrijk. Met die inbreng werken ze samen aan een bezoekersstrategie die past bij het Veerse Meer én bij de dorpen eromheen.
De bijeenkomst wordt gehouden in Herberg de Griffioen en start om 19.00 uur tot ca 21.00 uur. Aanmelden graag via de website: www.wolphaartsdijk.com/bewonersbijeenkomst

Website
Op onze website worden alle actuele activiteiten en bijeenkomsten vermeld die in het belang zijn van onze dorpen.
Heeft u/heb jij een evenement of activiteit te melden dan kan dit worden doorgestuurd naar: website@wolphaartsdijk.com

En heeft u vragen aan ons, stuur ze dan in via onze mail. Ook nieuwe leden voor onze vereniging zijn nog steeds van harte welkom. Mailadres: secretariaat@wolphaartsdijk.com
of via het formulier o de website: lid-worden – Wolphaartsdijk

Vriendelijke groeten van ons allen,
Bestuur van Vereniging “Gemeenschap Wolfaartsdijk”